Celostní přírodní medicína

Celostní přírodní medicína

Terapie a konzultace

Věnuji se celostní přírodní medicíně.
Nahlížím na zdraví komplexně a do hloubky.
Každý jsme jedinečný a proto i přístup a terapie sestavuji
individuálně, každému na míru.


Jste tu správně!

Co je to celostní přírodní medicína?

V první řadě – celostní medicína se dívá na člověka jako celek. Nehodnotí pouze jeho fyzické potíže, nemoci, ale dívá se i na duševní rozpoložení daného jedince. Do úvahy bere jeho životní situaci, ve které se právě nachází i blízké vztahy – ať už rodinné, pracovní či jinak blízké. Zajímá se i o zaměstnání daného člověka, jeho záliby, stravovací návyky a celkově životní styl. Roli v terapii mohou hrát i určité vzorce (emoční či reaktivní), které jsme do života převzali od svých rodičů či jsme je z jiného důvodu zařadili do našeho každodenního života. 

Přírodní medicína se snaží v prvé řadě řešit nastalé potíže přirozenými postupy. Využívá skvělých vlastností bylin, určitých potravin (ať už jejich zařazení či naopak omezení v jídelníčku), léčbu chladem či teplem, vhodným pohybem a akupunkturu.

Více o celostní přírodní medicíně si můžete přečíst zde na blogu: https://www.marieolsen.cz/celostni-prirodni-medicina-jak-ji-vnimam-ja/

S čím Vám mohu pomoci

Moji velkou výhodou je klasické lékařské vzdělání a praxe, které mi umožňují odborně posoudit Vaše dosavadní lékařská vyšetření a laboratorní výsledky. Toto jsem schopna kombinovat s postupy vycházejícími z přírodní medicíny.

Dokážu vyhodnotit, na jakých potížích můžeme pracovat společně a v jakém případě je lepší Vám doporučit odbornou péči specialistů.

Zde uvádím stručný přehled potíží, se kterými se na mě klienti obrací. Pokud se tam nenajdete, nezoufejte.
Kontaktujte mě telefonicky nebo emailem a společně probereme, jestli by terapie u mě byla pro Vás vhodná.

Psychosomatika

Tušíte, že Vaše fyzické potíže mají hlubší kořeny. Společně budeme hledat ty pravé příčiny a souvislosti.

Pohybový aparát

Bolesti zad, ztuhlost v oblasti šíje a ramen, bolesti kloubů, fantomové bolesti po amputacích a další.

Chronické potíže

Zvýšený cholesterol, vysoký krevní tlak, počínající cukrovka, různé kožní potíže, revmatické ataky, alergie a řada dalších.

Komplexní péče

Trápí Vás vícero zdravotních problémů, potřebujete zhubnout, zmírnit určité bolesti? Podívám se na Vás jako "celou" bytost, nebudu Vás kouskovat dle příznaků.

Reference - aneb co říkají klienti

O výsledcích terapií Vám nejlépe poví sami klienti.

Paní doktorku Olsenovou jsem vyhledal kvůli zvýšenému cholesterolu, který jsem nechtěl řešit farmakoterapií. Chtěl jsem se vyhnout doživotnímu braní statinů... Paní doktorka mi po úvodní konzultaci doporučila změnu stravovaní, která mi nepřišla nijak drastická či omezující. Tato doporučení jsem opravdu zodpovědně dodržoval. Absolvoval jsem také cca deset návštěv s akupunkturou. Musím přiznat, že ze začátku jsem vůbec netušil, co mohu očekávat. O to více jsem byl překvapen, jak moc a jak rychle mi terapie pomohla, za což patří paní doktorce velký dík.
Tomáš Z.
Učitel
Velmi děkuji za lidský, laskavý a vnímavý přístup paní doktorky Marie Olsen. Přišla jsem s potíží tzv. "knedlíku v krku". S paní doktorkou jsme začaly otevírat mojí mysl a problém při komunikaci. V její přítomnosti padly zábrany. Instinktivně se vypovídáte ze svých trápení a obav. Terapie povídání si, akupunktury a nádherně rezonující zvuky tibetské mísy mě uvedly zase zpět do života, který mě těší. Člověk najednou ví, co je pro něj dobré a co už ne. A jak s tím pracovat.
Petra Dobiášová
Mistrová v průmyslovém provozu
Marušku jsem oslovila kvůli následkům úrazů a opotřebení z mnoha let strávených ve vrcholovém sportu. Společným pátráním jsme si potvrdily, že šrámy na těle jdou ruku v ruce se šrámy na duši, o kterých se v souvislosti s výkonnostním sportem příliš nemluví a které jsem se neúspěšně snažila ignorovat. A tak spolupracujeme ve dvou rovinách. Od běžných, akutních potíží mi Maruška umí pomoci hned. S rekonvalescencí duše a nalezením rovnováhy to bude delší příběh. Což nevadí, protože někdy je mnohem důležitější cesta než její cíl :).
Šárka Razýmová
Novinářka a PR specialistka
Z vlastní zkušenosti mohu paní doktorku Olsen jen doporučit. Přišel jsem s problémem, se kterým mi nikdo z mnoha doktorů, které jsem během několika let navštívil, nedokázal pořádně poradit. Paní Marie se mnou probrala celou historii, všechny možné souvislosti, věnovala se pečlivě každému detailu a díky jejím doporučením a terapii se mé problémy konečně minimalizovaly.
Jan Šebek
Řídící provozu ČD

Jak terapie probíhají

Úvodní konzultace i následné terapie trvají 50min. Máme tedy dostatečný časový prostor věnovat se podrobně tomu, s čím za mnou přicházíte.

Časté otázky

Během konzultací i terapií mám na Vás dostatek času, věnuji Vám svou absolutní pozornost. Při sestavování terapeutického plánu čerpám ze svých širokých odborných znalostí z klasické medicíny a kombinuji je s poznatky východní a přírodní medicíny.

U menších dětí se při terapiích soustředím na práci s rodiči. Často to může být tak, že nám dítě svými nemocemi něco zrcadlí, skrz své nemoci nám chce něco říct.
Se staršími dětmi ( přibližně od 10let) lze již řešit terapie přímou komunikací s dítětem.

Pracuji jako soukromá osoba, s žádnou zdravotní pojišťovnou nespolupracuji. Terapie u mě si klienti platí.

Úvodní konzultace je zdarma. Tohle je naprosto úžasná (a pouze dočasná ;-)) nabídka, jelikož i první konzultace Vám přinese konkrétní vhledy a někdy i zásadní informace, co se Vašeho zdraví týče.

Následující konzultace stojí:

3 sezení po 50min. – 2760 Kč

5 sezení po 50min. – 3970 Kč

ZDRAVÍ je to nejcennější, co v životě máme. 
A to opravdu není jen nějaká fráze – píšu to sem, protože jsem o tom sama upřímně a hluboce přesvědčena.

Věřím, že pokud jste se na mých stránkách dobrali až sem, víte to taky.

Investice do svého zdraví je ta nejlepší investice, kterou můžete udělat.

Pojďme společně najít cestu k Vašemu zdraví.

Jsem tu pro Vás.

První konzultace může proběhnout osobně nebo online.

A ještě pár zkušeností klientů

K Marušce chodím velice ráda na jógu už téměř 3 roky a nepříjemné šumění v uších mě přivedlo i do její ordinace. Prošla jsem první konzultací, kde jsme komplexně rozebraly rodinné anamnézy a řešily příčiny mých potíží. Na druhé návštěvě jsem si užila příjemnou hodinku opečovávání a použily jsme ušní svíce, kt. mi velice pomohly. Dále jsem si pak vybrala další dvě sezení kvůli krční páteři. Maruška mi provedla velice citlivě akupunkturu. Příjemná hudba a vůně vás naladí a na chvíli se můžete ponořit jen sami do sebe. Jakoby se zastavil čas. Už po první aplikaci se mi ulevilo a napětí v šíji povolilo. Doporučila mi také vhodné cviky na krční pátěř. Sérii terapií jsem dopřála i jako dárek dalším členům rodiny. Jsem moc ráda, že Marušku znám. Velice doporučuji pro její milý a klidný přístup.
Miluše Mihalíková
Managerka
V poslední fázi těhotenství mě trápila bolest kyčle a zad. Cvičení ani protahování na tyto bolesti nepomáhaly. Po jedné terapii akupunktury jsem cítila velkou úlevu a po druhé aplikaci bolesti kyčle úplně zmizely. Marii a její milý přístup k jednotlivci bych moc doporučila všem, koho něco trápí anebo se chce dozvědět víc o tom, jak podpořit své zdraví.
Karolína Horáková
Marketing specialistka, reiki terapeutka
Byla jsem velmi spokojena nejen s léčbou akupunkturou, kterou jsem absolvovala u MUDr. Marie Olsen. Určitě doporučuji každému, kdo hledá přirozený a účinný způsob, jak se zbavit různých zdravotních problémů nebo i stresu. Cítila jsem se během a po sezeních velmi uvolněná, klidná a vyrovnaná. Doporučuji tuto léčbu, protože je bezpečná, přírodní a efektivní. Nemá žádné vedlejší účinky, na rozdíl od některých léků. Navíc je cenově dostupná. Marie má profesionální a příjemný přístup a vždy mi poskytla kvalitní péči a rady. Shrnuji svou recenzi takto: MUDr. Marie Olsen je vynikající volba pro ty, kteří chtějí zlepšit své zdraví a pohodu přirozenou cestou. Marie Olsen je profesionální spolehlivá,vnímavá a přátelská. Doporučuji  všem.
Eva Č.
Kadeřnice
Marie je opravdový poklad. Přišla jsem za ní se zdravotními problémy jako jsou únava, bolesti hlavy, celková apatie a další. Trpělivě a citlivě se mě vyptávala na všechny možné věci, dokonce na oblasti, které mě nenapadly, že by s mými problémy mohly souviset. Kladla mi otázky, které jsem si sama neodvažovala klást a doporučila mi věci, na které se zaměřit. Je to úžasná bytost, která má rozsáhlé znalosti a opravdový zájem pomoct! Jsem moc vděčná, že jsem měla tu možnost konzultovat své zdraví právě s Marií.
Petra Vinklerová
Podnikatelka
Ráda bych sdílela své pozitivní zkušenosti s terapií u Marie Olsen. Během tří sezení jsem prošla neuvěřitelnou transformací, která mi pomohla pochopit a řešit mé vnitřní problémy. Marie je mimořádně schopná terapeutka - má profesionální přístup a empatii zárověň. Již po prvním sezení jsem začala pozorovat změny ve svém životě. Marie mi pomohla získat jasnější perspektivu na mé problémy a naučila mě efektivním způsobům, jak s nimi pracovat. Její schopnost ptát se a naslouchat mi bez odsuzování mi pomohla objevit způsoby, jak lépe zvládat stres, zlepšit mou sebedůvěru a navázat zdravější vztahy s lidmi kolem sebe. Tyto pozitivní změny se projevily nejen ve mně, ale také ve vztazích s mými blízkými. Cítím se silnější, vyrovnanější. Pokud hledáte terapeuta, který vám skutečně pomůže, můžu Marii vřele doporučit. Její schopnost proniknout ke kořenům problémů a vytvořit prostor pro osobní růst je jedinečná. Získala mou plnou důvěru a vděčnost.
Andrea C.
Managerka
Pár let mě trápily bolesti a nepříjemné pocity v pahýlu čtvrtého prstu, o který jsem přišel. Nechtěl jsem brát prášky, které se běžně při těchto nervových onemocněních předepisují. Akupunkturu u paní doktorky jsem se rozhodl zkusit, ale po pravdě jsem z počátku moc nevěřil, že by to fungovalo. Již po druhé terapii byly bolesti pryč a já byl nadšený.
Jens Nielsen
Důchodce, dříve v armádě

Potřebujete vědět víc o tom, jak terapie probíhají?

U každého klienta sestavuji individuální léčebný postup a plán.

Každý jsme jiný a tak i řešení jednotlivých potíží jsou různá.

Úvodní konzultace

První konzultace je diagnostická – zjišťovací a povídací. Snažím se zjistit co nejvíce informací nejen o tom, co Vás aktuálně trápí, ale i o souvislostech ve Vašem životě, které by mohly mít vliv na Vaše onemocnění.

Společně se podíváme nejen na současné nemoci, ale poptám se také, jestli jste prodělali nějaká závažnější onemocnění či operace v dětství, jak obecně fungujete ve Vaší každodenní realitě, jaké máte zvyky, návyky ať už stravovací či pohybové. Zeptám se  Vás i na vztahy s blízkými lidmi – přestože, anebo právě proto, že tohle je pro spoustu lidí velice citlivé téma, je nesmírně důležité být sám k sobě upřímný a jít do hloubky.

Pokud máte k dispozici nějaké lékařské zprávy či laboratorní vyšetření, vezměte je s sebou. Pokud ne, nevadí – pokusíme se ty důležité informace dát společně dohromady.

A co dál? Navazující terapie

Po první konzultaci vyhodnotím, jaký způsob léčby by byl vhodný právě pro Vás. Společně se také domluvíme, kdy a jak často se spolu uvidíme.

Terapie u mě je založena na kombinaci různých přístupů. Může se jednat o výživová doporučení či různé úpravy v životním stylu. Nebo může převažovat forma terapeutických rozhovorů, během kterých klient sám rozklíčovává příčiny onemocnění a díky tomuto uvědomění je schopen v životě učinit změny vedoucí ke zlepšení.

Dále k terapii využívám bylinnou léčbu metody vycházející z TČM.

Některé akutní stavy se občas podaří vyřešit při jedné terapii – např. ztuhlost v oblasti krční páteře, bolestivé ucpané dutiny při počínajícím nachlazení, bolesti ucha spojené s nachlazením a další.

Pokud jsou Vaše potíže dlouhodobějšího charakteru, nečekejte, že je spolu vyřešíme za jedno sezení. Znovu nalézt svou vnitřní rovnováhu a své zdraví, je běh na dlouhou trať.

Vaše motivace na této trati hraje důležitou roli. Pouze když sami chcete zlepšit svůj zdravotní stav, je možné toho dosáhnout.

Máte motivaci, chcete své potíže řešit a změnit svůj život k lepšímu?

Pokud hledáte pomocnou ruku na cestě ke zdraví, neváhejte se ozvat.