Celostní přírodní medicína

O mně

Jsem LÉKAŘKA

* vystudovala jsem 2.lékařskou fakultu UK v Praze; mám několikaletou praxi z nemocnic i z ordinací praktických lékařů.

Jsem MÁMA

* tří úžasných dětí, které mi neustále rostou před očima.

Mým životním posláním

* je pomáhat lidem nacházet jejich zdraví přirozenou a citlivou cestou.

Jako lékařka a máma tří dětí jsem vždy hledala cesty, jak nejlépe a co nejšetrněji pomoci svým dětem při nemoci. 

Můj zájem o různé léčebné metody se datuje ještě před začátky studia medicíny, ale opravdu do hloubky jsem se ponořila až po narození prvního dítěte.
Myslím, že většina žen si po porodu projde podobným přerodem. Najednou už v životě není jen sama za sebe, ale je tady ten malý drobeček, který je na ni 100% závislý. A máma chce pro své dítě to nejlepší. Spousta žen – maminek si začne víc všímat, jaké chemické látky jsou ve složení krémů nebo umývacích prostředcích; co za oblečení nosíme… Začne kupovat ty lepší varianty a když dojde na první příkrmy – pro drobečka samozřejmě bio. Často se změní i způsob vaření a jídla na talířích dospělých. Životní hodnoty se přeskládávají.

A to se týká i zdraví a péče o něj.

U nás doma se snažíme běžné zdravotní potíže nejdříve řešit bez chemie, tedy přirozeným, pro tělo šetrným způsobem.

Při nachlazení, rýmě, kašli i jiných dětských bolístkách používáme kromě různých bylin i akupresurní masáže. Ty dítěti nejen uleví, ale zároveň mu prostřednictvím nich dávám i svou plnou pozornost, kterou v době nemoci tolik potřebuje. Jemný dotek je přirozený láskyplný terapeutický nástroj dostupný všem.

Je skvělé umět svému dítěti pomoct při nemoci i jinak než klasickými léky z lékárny.

Nicméně dřív jsem to tak neuměla...

Když se narodil náš nejstarší syn, onemocněl ve čtyřech měsících dráždivým dusivým kašlem. Začalo to lehkou infekcí, ale kašel následně přetrvával několik týdnů. Jako lékařka jsem si ho dokázala sama vyšetřit, ale samozřejmě jsme několikrát navštívili i praktickou lékařku. Ta mu předepsala k inhalaci kortikosteroidy, ale jinou radu pro nás neměla.
Byla jsem vyčerpaná, nevyspalá, ustaraná… Byla jsem zoufalá i profesně – copak jako lékařka nedokážu svému miminku pomoct?

Snažila jsem se v záplavě informací na internetu dohledat, čím bych mohla tak malému miminku ulevit, jak mu pomoct.

Do života mi vstoupila akupunktura a s ní i akupresura.

O rok a půl později jsem se v rámci své praxe začala aktivně věnovat akupunktuře a procházela kurzem akupunktury. Jedna z přednášejících lékařek úplně okrajově zmínila akupunkturní body, které se dají formou akupresury použít u dětí při nespavosti. To mě velice zaujalo a ihned jsem se dala do podrobnějšího hledání.

(Pozn. rozdíl mezi akupunkturou a akupresurou je v tom, že při akupresuře se na body vyvíjí tlak prstem, při akupunktuře se aplikují jehličky.)

Objevila jsem anglickou knížku zabývající se akupresurními masážemi dětí. Neváhala jsem, objednala a už po prvním prolistování jsem z ní byla absolutně nadšená.

Od té doby jsou akupresurní masáže nedílnou součástí naší domácí lékárničky a pomáhají nejen nám, ale i řadě dětí mých kamarádek.

Jednoho dne mi volala kamarádka, že její půlroční miminko je nemocné. Má horečky, silnou rýmu a z ní i počínající kašel. Špatně spí, špatně se mu dýchá. Neví, co by pro něj ještě mohla udělat. 

Všechno jsme probraly – zvýšený leh, co stříkat do nosu, odsávání, jak chladit při horečce, jaké inhalace a já ji chtěla ještě poradit akupresurní masáž. Ale to nešlo vysvětlit po telefonu! Jak masírovat, který bod přitlačit, jak najít ty správné body…

A tak se zrodil nápad, dát akupresurním masážím takovou formu, která by mohla sloužit všem mamimkám, které hledají nejrůznější možnosti, jak dětem při nemoci ulevit.

S radostí s vámi sdílím možnost stáhnout si eBook zdarma, kde se dovíte, jak můžete pomocí akupresurní masáže ulevit dítěti při rýmě a nachlazení.

Vyzkoušejte si hned teď, jak se taková akupresurní masáž provádí. Vhodné od miminek až po dospěláky!