Celostní přírodní medicína

Celostní přírodní medicína – jak ji vnímám já

Co si vlastně pod tím pojmem “celostní přírodní medicína” představit?

Já v tom mám jasno a vím, proč mi tento způsob léčení dává největší smysl.😊
Ale často se setkávám s tím, že se mě lidé ptají, co si pod tím mají představit. Potřebují si udělat konkrétní obrázek.

Na začátek bych vysvětlila samotný název.

CELOSTNÍ znamená, že se na člověka dívám jako na celek, že ho nerozkouskovávám podle toho, jestli ho bolí rameno, koleno nebo hlava či jestli za mnou přichází s vyrážkou. Společně probereme vše, co ho trápí z fyzických potíží, ale podíváme se i na jeho duševní rozpoložení. Do úvahy beru jeho životní situaci, ve které se právě nachází i blízké vztahy – ať už rodinné, pracovní či jinak blízké. Zajímám se i o zaměstnání daného člověka, jeho záliby, stravovací návyky a celkově životní styl.

 A co v tom názvu dělá slovo PŘÍRODNÍ?

Přírodní medicína se snaží v prvé řadě řešit nastalé potíže přirozenými postupy. Vychází z přírody a z toho co je pro člověka blízké a přirozené. Využívá skvělých vlastností bylin, určitých potravin (ať už jejich zařazení či naopak omezení v jídelníčku), léčbu chladem či teplem, vhodným pohybem, dechové techniky, aromaterapii, masáže, akupresuru, hudbu a další.

Přírodní medicínu bych v žádném případě nenazývala jako alternativní.

Přírodní medicína je základním stavebním pilířem, na kterém je vybudována dnešní moderní medicína.

Nejprve tu byly byliny a jejich účinné látky a teprve když lidé byli schopni určit konkrétní účinné látky v rostlinách, začali se na základě těchto poznatků syntetizovat umělé substituenty a z nich vyrábět léky. A tak jsme v některých případech přírodní léčiva (byliny, tinktury apod.) pouze nahradili tabletami.

Moderní medicína samozřejmě udělala obrovské skoky ve vývoji, spousta přípravků je originálně vyvinuta a díky technologiím dnes nabízí takřka zázraky.
Je nezastupitelná v akutních případech – zachraňuje životy a nemůžu tu vyjmenovávat všechny ty skvělé chirurgické výkony, kterých jsou lékaři spolu s technikou dnes schopni. Prostě wow!

Nicméně dle mého, má přírodní medicína stále svou nezastupitelnou roli. A to zejména při řešení chronických dlouhodobých potíží. A krásně ji využijeme i v léčbě akutních nemocí, které nás přímo neohrožují na životě.

Dokáže nám pomoci na cestě ke zdraví a k obnovení vnitřní rovnováhy.

A o to v celostní přírodní medicíně především jde:
o obnovení duševní a tělesné rovnováhy, znovunalezení harmonie ve svém vnitřním i vnějším světě.

Chcete získat nástroj, kterým při nemoci účinně pomůžete sobě i svým dětem?

Pokud chcete vědět více o akupresurních masážích, podívejte se na můj eBook zde:

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *